Neljapäeval, 30.11 osalesid viis Kurtna Kooli õpilast, Kristiin Sagur ja Ines Alango 5. klassist, Pille-Riin Kruus ja Karl-Jan Talumees 7. klassist ja Jaagup Valtna 8. klassist, Lagedi Koolis toimunud kodanikupäeva kõnevõistlusel. Kõik õpilased olid varem valmis kirjutanud kõne ühel korraldajate poolt ette antud teemal ja esitasid seda žürii ja Lagedi Kooli publiku ees. Kõnesid hinnati kahes vanuserühmas: 5.-6. klass ja 7.-9. klass.

Meie õpilastel läks esinemine väga hästi. Kristiin Saguri kõne teemal “Teadmised versus hinded” kuulutati väga ilmeka ja erilise esinemise eest nooremas vanuserühmas parimaks ja ka kõik teised osalejad said esinemise eest tänukirja. Samuti avaldasid korraldajad lootust, et Kurtna Kooli õpilased ka järgmisel aastal nende kõnevõistlusest osa võtavad.

Välk ja pauk

Kurtna Kooli õpilased saavutasid Saku Gümnaasiumis toimunud füüsika-keemia viktoriinil “Välk ja pauk” 8. koha. Kokku võistles 19 Harjumaa kooli.

Kadripäev lasteaias

Lasteaia lastel käisid täna kadrisandid külas. Isegi kadrititt oli kaasa võetud. Meenutasid natuke Maipõrnika rühma lapsi oma õpetajatega, aga selles võisin ka vabalt eksida… 🙂 Laulsid laule ja soovisid meie lastele igat sorti õnne. Uurisid, kas lapsed tähti ja numbreid tunnevad ning mõistatusi lahendada oskavad. Koos mängiti vahva mäng „Hundid ja lambad“. Lõpus jagati ühiselt andideks toodud õunad omavahel ära.
Kadripäeva mängupeoga tutvustati ning kinnistati lastel õppeaasta teema „Eesti Vabariik 100“ raames vanu rahvakombeid.

Pilte saab vaadata galeriis.

Kaire Oks
La õppealajuhataja

 

Kooli kogu perega

Esimene kokkusaamine koolitussarja “Kooli kogu perega” raames toimub kolmapäeval, 22. novembril kell 18.00 Kurtna Koolis ja on mõeldud 2018. aasta sügisel kooliteed alustavatele lastele ja nende vanematele. Esimene kogunemine on mõeldud vaid lastevanematele. Esinevad logopeed Merike Vahtre ja praeguse esimese klassi õpetajad Anne Ehatamm ja Mari-Liis Saarmäe.

Kurtna Kool