Jaapani nädal

Üleeelmisel nädalal, esmaspäevast reedeni oli Jaapani nädal. Jaapani nädalal oli all õpetajatetoa juures iga päev üks hieroglüüf, mida sai arvata (Mis täht see on ja mida see tähendab?). Kunstitunnis sai joonistada-maalida igasuguseid pilte. Üks päev oli lõunasöögiks munanuudlid ja liha. Kaheksandal ja üheksandal klassil olid külas ka õpetajad, kes õpetasid tegema Jaapani toite. Kehalises kasvatuses oli judo. Eesti keele tunnis tegime haikusid. Mulle meeldis jaapani nädal ja see oli huvitav. Jaapani nädalat vahendas meediaring. Tekst Heike Eleri.

Kooli sünnipäeva ettevalmistused

Täna pannakse kõik asjad homme toimuva ürituse ehk kooli sünnipäeva jaoks valmis. Õpetajad panevad valmis kaunistused, toolid ja pingid ja nii. Õpilastel on antud korraldus võtta hiljemalt reedel kõik asjad kooli garderoobist ära. Õpetaja Timol – tehnoloogiaõpetajal – toimus täna ka ärasaatmispidu, sest täna oli tema viimane koolipäev meie koolis. Õpetajad on väga elevil ja närvi täis kooli sünnipäeva pärast. Tundub, et tänane on õpetajatelt jalad alt võtnud. Sünnipäeva ettevalmistusi vahendas meediaring. Tekst ja fotod Maarja

 

Kooli kogu perega

Kurtna Kool alustab kolmapäeval, 4. detsembril kell 18.00 koolitussarjaga “Kooli kogu perega”. Sari on mõeldud sügisel 2020 kooliteed alustavatele lastele ja nende vanematele. Esimene koolituspäev on ainult lastevanematele. Esinevad logopeed Merike Vahtre ja klassiõpetaja Astrid Kõva.

Vene keele nädal

Sellel nädalal on toimumas vene keele nädalal. Toimus palju asju terve nädala vältel. Näiteks näidati hommikuringis 6. klassi videod, mis olid vene keeles, vahetundidel vene multikad, KAHOOT’i küsimused Venemaa kohta, baranka pidu, mille korraldas 9. klass. Vene keele nädal oli kohe pärast Jaapani nädalat. Vene keele nädal oli päris tore.

Vene keele nädalat vahendas meediaring. Tekst ja fotod Maarja.

Täna toimus koostöös noorsoopolitseiga ja kooliga helkurite kontroll Kurtna koolis, kus helkur puudus 16.9% noortest. Kõik kellel helkurit ei olnud, said selle täna ning loodame, et järgmisel korral on helkurita noorte protsent juba väiksem 

Hommikud ja õhtud on juba väga pimedad. Palume nii lastevanematel kui noortel endal ennast pimedal ajal nähtavaks teha. Helkur peab olema lapsel paremal pool täiskasvanu põlve kõrgusel ning alati on kasu väikesest elupäästjast ka lisaks koti küljes. Kui helkur peaks ära kaduma, on meil õnneks olemas helkuripuu Kiisa A ja O kaupluse kõrval, kust vajadusel endale helkur võtta!

Ole liikluses nähtav! 🙂

Kasutaja Saku Valla Noortekeskus- Kiisa noortekeskus foto.

Ettevõtlusnädalal käis külas Argo Bachfeldt

Ettevõtlusnädalal, 11.10 käis meie koolis rääkimas Argo Bachfeldt. Bachfeldt rääkis meile ettevõtlusest. Ta rääkis meile, kuidas alustada oma kampaaniaid või firmasid, kuidas teha hea bränd või teha halb bränd. Alati peab teadma, mida sa müüd, muidu ei ole paljud inimesed sellest asjast huvitatud kuna sa ei tea sellest tootest eriti palju ning sa ei tundu usaldusväärne, kellelt seda toodet osta. Sa pead teadma ka seadusi milliseid asju sa tohid müüa ja milliseid mitte. Meie arvates oli see loeng mõndatele huvitav ja abiks, aga teistele jälle ei olnud.

Külastust vahendas meediaring. Tekst ja fotod Maarja ja Katriin

 

Kurtna Kooli õpilase panust on märgatud!

Anni Finglingi artikkel “KIISA-KURTNA AJALUGU LOOVTÖÖNA” ilmus Harju maakonna raamatukogu septembrikuu infolehes. Anni fotonäitust Kiisal märgati ja telliti  talt eraldi artikkel oma töö kohta.

Suurepärase koolitööga saab kooli raamidest välja lennata. Infoleht nr 96 on vaadeldav siin.

Õpetajate päev

Ülemöödunud reedel oli õpetajatepäev. See oli väga lõbus. Üheksanda klassi õpilased vahetasid õpetajatega kohad ja õpetajad said puhata. Ka õpilastele meeldis. Direktoriks sai 9. klassi õpilane Tristan. Ta käis tundides ja kontrollis, et kas kõik on korras. Hiljem oli veel õpetajatel eraldi pidu. Minu arust on siiski parem kui kogenud õpetaja õpetab, sest üheksanda klassi kohta oli ka mõni kaebus, aga muidu oli väga tore. Õpetajatepäeva vahendas meediaring.

Tekst ja fotod: Sanna