VÄGEV! 3. koht keemia ja füüsika viktoriinil!

Kurtna Kooli 9. klassi õpilased saavutasid Saku Gümnaasiumis toimunud keemia ja füüsika viktoriinil “Välk ja pauk!” suurepärase 3. koha!!!
Võistkonnas olid: Helena Kivirand, Laura-Liis Kruus, Ats Kanarbik ja Joosep Alev. Õpilasi juhendavad õpetaja Maali Kanemägi ja Maimu Torn.
Oleme uhked oma nutikate õpilaste üle! Palju õnne!

 

Mini Negavatt võistluse eripreemia!

5.a klassi tüdrukud esitasid omaloomingulise video teemal “Linnadesse uppuv maakera” mini Negavatt konkursile ja pälvisid ERR Lasteekraani eripreemia.
Vaata, millised näevad 5.a klassi tüdrukute arvates meie linnad ja linnaruum tervikuna välja 100 aasta pärast 👇

Ettelugemispäev

20. oktoobril toimus Kurtna Koolis ettelugemispäev. Mõned 9. klassi õpilased lugesid raamatukogus algklassidele lõbusaid lugusid. 9. klassi õpilased Kelli ja Carmen lugesid suurematele aga enda loovtöö raames kirjutatud luuletusi. Luuletusi oli nii aastaaegadest, kui ka sellest, mis on neile iseloomulik.
 
Ettelugemispäeva vahendas meediaring.
Tekst: Kertu, fotod: Olivia.
 
 

Rahvusvaheline muusikapäev

1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva. Kurtna Kool tähistas seda toredat päeva teist aastat. Vahetundides oli suurel ekraanil näha erinevaid muusikapalasid. Pikal vahetunnil sai tantsida “Just dance”-i järgi. Kooli tuli ka laulma külaline, tütarlaps nimega Lilian Sauvola, ta on õp. Damarise õpilane. Ta laulis nii ilusasti ja seda oli väga huvitav kuulata. Mulle väga meeldis selle aasta muusikapäev. Tore oli näha, et teised nautisid vahetunnidides muusikat ja tantsisid suure rõõmuga kaasa.

Muusikapäeva vahendas meediaring: tekst – Heike Eleri Määrits, fotod – Dominic Kõva, videod – Anni Leen Järvik

Rakett69 õpihuvilaager

27.10-29.10 toimus Kurtna Koolis Rakett69 õpihuvilaager. Õpilased olid elevil ja kolmanda päeva õhtul uuriti, millal jälle laagrisse saab.
Laager oli inspireeritud Rakett69 saatest. Igal päeval toimus kolm võistlust, mille käigus võisteldi vile ehitamises, valmis pabersild, mis kandis 20 kg. Lasti lendu rakett, mille pardal oli muna. Määrati kummikarude arv purgis ilma purki avamata. Viimasel päeval ehitati viskemasin, periskoop pimeda kasti uurimiseks ja lõpetuseks ehitati papist torn.
Nii entusiastliku meeskonnaga võiks tõesti kosmosesse lennata!

Uute lendudeni!

Spordipäev

28. septembril toimus Kurtna Koolis spordipäev. Tänavu ei võistelnud õpilased varasematel aastatel toimunud traditsioonilistel aladel, vaid said kätt proovida näiteks säärikuviskes ning kotijooksus. Ajapuuduse tõttu jäeti ära köievedu, mille üle polnud õpilased eriti rõõmsad. Spordipäevaga seoses olid tunnid lühendatud ning kooli võis tulla sportlikes riietes. Koolirekordeid küll ei murtud, kuid kõikide tulemustega võib rahule jääda. Spordipäeva korraldasid kaks 8. klassi tüdrukut loovtöö raames.

Spordipäeva vahendas meediaring: tekst – Lenna Ilves, fotod – Olivia Older

Meepäev

29. septembril oli koolis sündmusterohke päev. Meepäeva raames toimus stiilipäev ja sügislaat. Stiilipäevast võtsid osa pea kõik klassid. Kõige rohkem oli näha kollaseid ning musti “mesilasi” algklassides, aga osalesid ka vanemad õpilased. Sügislaat oli rahvast täis – nii müüjaid kui ka ostjaid. Seekord toimus ka erinevatelt maitsestatud koolimee maitsmine. See oli väga huvitav ja magus tegevus. Nädala jooksul tehti ka meeviktoriini ning 7. klass tutvustas mesindusringi tegemisi. See kolmapäev oli meeldejääv ning vahva!
Sündmust vahendas meediaring.
 
Tekst ja fotod: Anni Leen Järvik