Suvepuhkus lasteaias

Lasteaed on suletud töötajate kollektiivpuhkuse ajaks perioodil 4. juuli kuni 14. august 2011 (Saku Vallavalitsuse korraldus nr. 204, 15. märts 2011).

Nimetatud perioodil on avatud lasteaias Päikesekild valverühmad. Palume soovijatel registreerida oma laps hiljemalt 31. maiks 2011 rühmades olevatele registreerimislehtedele.

Kooli kogu perega

Õppeaasta viimane  “Kooli kogu perega” koolipäev toimus laupäeval, 14. mail kell 11.00-13.00. Lastevanematele esinesid direktori kt. P. Jõe ja õppealajuhataja T. Alev, lastega tegeles õpetaja A. Kõva.

Ülalistmine

20. aprill kell 19.00 toimus Kurtna Kooli fuajees inspireeriv kevadine “Ülalistmine”,
kus arutleti kooli ja kodu väärtushinnangute üle.

Meie mõtteid suunas kuumavereline argentiinlane Josemaria Camean,
kes on Vanalinna Hariduskollegiumi iseloomukasvatuse programmi juht.
Teemaks „Vooruste  arendamine koolielus“.
Arutleti järgmistel teemadel:
– Sissejuhatus iseloomu kasvatamisele.
– Lapse neli kasvatajat: vanemad, kool, seltskond ja meedia.
– Pere ja kool:  rollid ja koostöö.
– Vooruste keskkonna loomise tugisambad.

Kooli kogu perega

Koolitussarja “Kooli kogu perega” järgmine kokkusaamine toimub laupäeval, 16. aprillil kell 11.00.  Lastevanematele esineb dr. Reet Laidoja teemal “Koolieelik perearsti pilgu läbi”, lastega tegeleb õpetaja Maie Härmann.

Kooli kogu perega

Koolitussarja “Kooli kogu perega” järgmine kokkusaamine toimub laupäeval, 16. aprillil kell 11.00.  Lastevanematele esineb dr. Reet Laidoja teemal “Koolieelik perearsti pilgu läbi”, lastega tegeleb õpetaja Maie Härmann.

Viktoriin A&O

Viktoriini A&O 2011 a. tulemused:

I-IV klasside arvestuses

I  koht – 99 punkti võistkonnale „Targad plikad ja Oliver“: Helina Alliksaar, Merily Oja, Anette-Marie Sults, Elery Britt Lõhmus, Oliver Udeküll.

II koht – 98 punkti võistkonnale „Tiigrikutsud“: Kristel Ratassepp, Maria Lutter, Hanna-Britt Reinpõld, Katrin Anethe Toomson, Eva-Maria Sults.

III koht – 96 punkti võistkonnale „Kättemaksukontor“ Mari-Liis Gabrel, Kaili Kütaru, Kristin Koel, Karmen Kõva, Mari Tiitsu.

V-IX klasside arvestuses

I koht – 98 punkti võistkonnale „Tõhus ja mehine tiim“: Rain Alev, Mark Hunt, Kristjan Puust, Eva-Paula Pukk, Sten Saar.

II koht – 91 punkti võistkonnale „Miski on lilla“: Keith Karula, Georg Kaseorg, Marten Niilop, Kristjan Kõva, Kristen Niilop

III koht – 85,5 punkti Liisa tiimile: Liisa Soomer, Kristiina Oras, Sten Taklaja, Cristel Veber, Ott Magnus Leps

Emakeelenädal

3. veerandi viimane nädal oli pühendatud emakeelele.
Esmaspäeval toimus emakeelepäeva konverents, kus ettekannetega Kurtna kooli ajaloost ja Kurtna Linnukasvatuse katsejaamast esinesid Mikk Polma ja Sander Raizman.

Saime kuulda ilusat eesti keelt luuleridadesse panduna 9. klassi õpilaste Kati Kirsipuu, Raimond Ojassalu ja Keith Karula esituses.
Teisipäevasel emakeeleolümpiaadil näitasid õpilased oma teadmisi eesti keele ja kirjanduse alal. Klasside paremad:
I klass
1. Margus Deklau; 2. Mari Tiitsu; 3. Mairo Reinsaar ja Maarjo Kungla.

II klass
1. Robin Piir; 2. Hanna-Maarja Selde; 3. Anette Kuldvee.

III klass
1. Maria Lutter; 2. Anette-Marie Sults; 3. Karmen Gloria Kõva.

IV klass
1. Kaspar Karula; 2. Mari-Liis Gabrel; 3. Herman Pihlak.

V klass
1. Ott Magnus Leps; 2. Triinu Zimmermann; 3. Matthias Rahu.

VI klass
1.-2. Cristel Veber, Anette Tõnnus; 3. Merit Hallang.

VII klass
1. Mikk Polma; 2. Kristjan Kõva; 3. Valeria Florina.

VIII klass
1. Andre Viljamaa; 2. Kerttu Romandi; 3. Georg Kaseorg.

IX klass
1. Kati Kirsipuu; 2. Risto Vahar; 3. Kristiina Rätsep.

I-IV klassi õpilased võtsid mõõtu kiirlugemises:
I klass
1. Alex Ringvee; 2. Mairo Reinsaar; 3. Eva-Maria Sults ja Maarjo Kungla.

II klass
1. Elery Britt Lõhmus (792 tähte min.); 2. Robin Piir (727); 3. Mia Kaljula (682)

III klass
1. Merily Oja (713); 2.   3. Maria Lutter

IV klass
1. Carl Kalju (820); 2. Mari-Liis Gabrel (652); 3. Kaspar Karula

Kolmapäeval hindas žürii parimaid etlejaid:
I-III klasside arvestuses:
1. Mari Tiitsu ja Otto Alexander Hellaste; 2. Elery Britt Lõhmus ja Mia Kaljula.

IV-VI klasside arvestuses:
1. Triinu Zimmermann; 2. Merit Hallang; 3. Ott Magnus Leps.

VII-IX arvestuses:
1.-2. Kristiina Oras ja Georg Kaseorg.

Emakeelenädal

3. veerandi viimane nädal oli pühendatud emakeelele.
Esmaspäeval toimus emakeelepäeva konverents, kus ettekannetega Kurtna kooli ajaloost ja Kurtna Linnukasvatuse katsejaamast esinesid Mikk Polma ja Sander Raizman.

Saime kuulda ilusat eesti keelt luuleridadesse panduna 9. klassi õpilaste Kati Kirsipuu, Raimond Ojassalu ja Keith Karula esituses.
Teisipäevasel emakeeleolümpiaadil näitasid õpilased oma teadmisi eesti keele ja kirjanduse alal. Klasside paremad:
I klass
1. Margus Deklau; 2. Mari Tiitsu; 3. Mairo Reinsaar ja Maarjo Kungla.

II klass
1. Robin Piir; 2. Hanna-Maarja Selde; 3. Anette Kuldvee.

III klass
1. Maria Lutter; 2. Anette-Marie Sults; 3. Karmen Gloria Kõva.

IV klass
1. Kaspar Karula; 2. Mari-Liis Gabrel; 3. Herman Pihlak.

V klass
1. Ott Magnus Leps; 2. Triinu Zimmermann; 3. Matthias Rahu.

VI klass
1.-2. Cristel Veber, Anette Tõnnus; 3. Merit Hallang.

VII klass
1. Mikk Polma; 2. Kristjan Kõva; 3. Valeria Florina.

VIII klass
1. Andre Viljamaa; 2. Kerttu Romandi; 3. Georg Kaseorg.

IX klass
1. Kati Kirsipuu; 2. Risto Vahar; 3. Kristiina Rätsep.

I-IV klassi õpilased võtsid mõõtu kiirlugemises:
I klass
1. Alex Ringvee; 2. Mairo Reinsaar; 3. Eva-Maria Sults ja Maarjo Kungla.

II klass
1. Elery Britt Lõhmus (792 tähte min.); 2. Robin Piir (727); 3. Mia Kaljula (682)

III klass
1. Merily Oja (713); 2.   3. Maria Lutter

IV klass
1. Carl Kalju (820); 2. Mari-Liis Gabrel (652); 3. Kaspar Karula

Kolmapäeval hindas žürii parimaid etlejaid:
I-III klasside arvestuses:
1. Mari Tiitsu ja Otto Alexander Hellaste; 2. Elery Britt Lõhmus ja Mia Kaljula.

IV-VI klasside arvestuses:
1. Triinu Zimmermann; 2. Merit Hallang; 3. Ott Magnus Leps.

VII-IX arvestuses:
1.-2. Kristiina Oras ja Georg Kaseorg.