Eesti-Jaapani noortevahetuse suvelaager

1.-7. augustil toimus Eesti-Jaapani noortevahetuse n.ö suvelaager. Laager kestis nädal aega. Esimesed kolm päeva veetsime Saaremaal, põhi vaatamisväärsusi avastamas (Kaali kraater, Kuressaare linnus) ning ilusat Eesti loodust imetlemas. Kui laupäeva õhtul Saaremaalt tagasi saabusime, saadeti jaapanlased peredesse. Ka minu pere võõrustas ühte 13-aastast Jaapani poissi. Pühapäeval oli perepäev. Perepäeval viisime meie oma jaapanlase paadiga sõitma ja valmistasime koos muffineid õhtuseks ürituseks Kurtna Koolis. Õhtul seadsime sammud Kurtna Kooli poole. Seal kordasime Saaremaal toimunud kultuuriõhtu kava, sõime perede valmistatud toitu, tutvustasime teistele oma kooli ja istutasime koos puu. Esmaspäeval käisime Saku Gümnaasiumis, Esko Talus, Päiksekillu lasteaias ja uues Saku Gümnaasiumis.Teisipäeval seiklesime Tallinna vanalinnas ja kolmapäeval saatsime jaapanlased lennuki peale. Kogu laager oli väga tore ja ootan väga juba Jaapanisse minekut!
Noortevahetust vahendas meediaring. Tekst ja fotod Helena.