Harju Luureretk

01.05.-03.05.2015 toimus Noorte Kotkaste ja Kodutütarde võistlus Harju Luureretk. See on meie organisatsiooni kõige olulisem võistlus.
Kurtna rühmast oli kohal 5 võistkonda, lisaks veel 2 poissi segavõistkonnas “Jotos”
Väiksemast vanuseastmest 7-13 aastased, oli Kurtnal 4 võistkonda. Kaks Kodutütarde ja kaks Noorte Kotkaste võistkonda. Nende võistlusrada oli linnulennult 15km pikk. Kokku oli sellel rajal 10 erinevat tegevuspunkti, kus lapsed said oma teadmisi ja oskusi proovile panna. Väga raskeks tegi asja ilm. Lapsed läksid rajale suure vihmaga ja juba 30 minutit hiljem olid nad kõik läbimärjad. See oli ka põhjuseks, miks osad võistkonnad katkestasid. Kurtnast katkestas 3 väiksemate laste võistkonda. Need noored olid enamik 7-8 aastased ja kaks tüdrukut 12 aastased. Sellegi poolest said nad väga hea kogemuse ja keegi ei kurtnud millegi üle. Võistlustulle jäi siiski üks Noorte Kotkaste võistkond koosseisus: Alex Ringvee (12a.), Kaspar Merisalu (12a), Hannes Markus Selde (12a.) ja Joosep Talumees (8a.) Eelnevatel aastatel on see poiste võistkond saavutanud teise koha. Sellel aastal, kui võistlus oli palju raskem kui tavaliselt ja ilm ka väga halb siis saavutasid need poisid esimese koha. Väga tublid poisid!!!! Võistluses osales 12 võistkonda üle Harjumaa.
Suuremate võistlus kus lapsed vanuses 14-18 oli Kurtnast tüdrukute võistkond  Merilin Kurn, Cristel Veber, Annabel Klein ja Aleksandra Azarova ja poiste võistkond (2poissi Kurtnast Herman Pihlak, Jonatan Vallimäe ja kaks mujalt). Nende rada algas reede öösel kell kolm ja lõppes pühapäeva hommikul 10 paiku. Rada oli sellel korral väga raske. Ilmastikuolud ei soosinud ka üldse mitte. Linnulennult käidi 50km aga kuna tegutses ka vastutegevus siis lõpuks tuli kindlasti neid kilomeetreid rohkemgi. Ülesanded olid keerulised, nt. Jõe ületus kahel korral,neist ühel korral oli vaja päästa ka uppunu ja teda elustada, mäkke jooks ja siis teiselt poolt köitega laskumine, meditsiin ja palju muud. Võistlejatele ei olnud ööbimispunkti, nii et nad magasid 20 minuti kaupa maastikul ja siis jälle liikusid. Võistlus lõppes lõpujooksuga 1,5km. Ka selles vanuseastmes oli katkestajaid, põhjuseks enamasti villis jalad või mõni muu trauma aga need ei olnud Kurtna noored. Kurtna tüdrukud saavutasid esimese koha. Ja see annab neile au esindada Harjumaad üle Eestilisel Kodutütarde suurvõistlusel “ERNAKE”.
Ja ega poisidki kehvemad olnud, ka nemad saavutasid Noorte Kotkaste arvestuses esimese koha ja see annab neile au esindada Harjumaad Noorte Kotkaste üle Eestilisel suurvõistlusel “MINI ERNA”.
Kurtna rühm sai kokku 10 kuldset medalit ja kolm karikat. Oleme nende üle väga uhked!!!