Helkur päästab elu!

Reedel, 2. detsembril kogunesid lasteaia lapsed koos vanematega õhtuhämaruses lasteaia hoovi, et noorsoopolitseinik Kätlin Murre eestvedamisel uurida põhjalikult, mis asi on helkur, kui vajalik see on ja milline on kõige paremini pimedas helkiv helkur. Koos läbiti 15 punktiline orienteerumisrada lasteaia lähiümbruses, kus igast punktist saadi teada üks täht ja lõpuks moodustus lause: „Helkur päästab elu“. Rada loeti läbituks, kui eelnimetatud lause oli K. Murrele ette kantud. Koostöös vanemate jt heldete annetajatega seati lasteaia aia külge üles ka helkuraed, mille küljest võib vajadusel endale kasutamiseks uue helkuri valida.

Olen elupäästja väike,
helgin pimedas kui päike!
Kui sul mõni üle jääb,
siia aiale mind sää,
Kuid kui puudub helkiv säde,
võta kaasa mind, nii äge!