Jaapani üliõpilased külastasid Kurtna Kooli

Rahvusvahelise noortevahetusprogrammi INDEX raames viibisid 11.- 27. septembrini Eestis 11 jaapani tudengit, kelle eesmärgiks oli tutvuda muuhulgas siinse haridustööga.

19. septembril külastasid nad ka Kurtna Kooli, kus said meie kooli õpilastega suhelda ning erinevaid tegevusi teha. Kõigepeal jagati  õpilased gruppidesse-kaks-kolm kooli õpilast ja  üks jaapanlane. Grupis pidid õpilased inglise keeles seletama pildil kujutatavat. Pilt oli seotud Eesti riigiga, näiteks Eesti lipp, presidendipaar, meie hümni sõnad jne.

Järgmine tegevus oli rohkem käeline- vilditi mesilast, mis jäi külalistele kingituseks. Mesilased tulid kõik naerusuised ja lõbusad.  Koos  külalistega tantsiti ka kaerajaani, mis neil meie üllatuseks juba varem selge oli.  Lõpetuseks esinesid  nemad meie kooli lastele. Etteasteks olid nad valinud ühe Jaapani popansambli palad, mida ise tantsides ja lauldes järele tegid.

Jaapanlastega veedetud aeg oli tore, kuid aega oleks võinud rohkem olla. Lühikesest ajast hoolimata jäi kogu üritusest väga ergas tunne ning nii mõnigi õpilane sai endale uue sõbra, kellega edaspidi interneti teel suhelda.Merle Laur