Jalgratta ABC lasteaias

Noorsoopolitseinik Kätlin Murre eestvedamisel toimus lasteaia koolieelikutele kaheosaline nn koolitus, kuidas jalgrattaga ohutult liigelda. Esimesel päeval korrati üle kõik ohutusse rattasõitu puutuv, mida peaks teadma üks 6-7 aastane laps. Teisel päeval mindi rattasõitu proovima eelnevalt märgistatud rajale. Enne rajale asumist kontrolliti rattad üle: kas on küljes vajalikud helkurid ja kell, et vajadusel endast märku anda.  Väga põhjalikult seletati kiivri vajalikkust ja sobivust. Raja läbimine sujus erinevalt, aga iga ringiga üha kindlamini. Vaatlejana hakkas silma, kui oluline on turvalisuse seisukohalt ratta suuruse sobivus lapsele. Eriti tubli liiklejana tõstis politseinik sellel korral esile Mesimummude rühmast Elisabeti. Lõpus kinnitasid kõik nagu ühest suust, et rattasõit läks hästi.

Pilte saab vaadata galeriist

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”All Galleries”]