Jüriöö matkamäng

23. aprillil toimus Kurtna koolis Jüriöö matkamäng. Muutsime natuke traditsioone ja tavapärase Jüriöö jooksu asemel andsime lastele võimaluse ennast proovile panna erinevates nuputamis ja osavus tegevustes. Rajale läks 11 võistkonda. Kooli õpilased jagasime 9 võistkonda nii, et oleksid segavõistkonnad 1.-9. klassini. Lisaks oli esindatud ka Kajamaa kool ja Kurtna kooli õpetajad panid samuti välja oma esinduse. Oli väga tore õhtupoolik. Tegevusi, mis lapsed said teha oli erinevaid. Täpsus visked nooltega, lendava taldrikuga ja sulgpalliga. Laskmine õhkrelvast, kauguste määramine silma järgi, viktoriin, konksumäng, nuputamsülesanne “Visa hing”, hümni tundmine ja asjade meeldejätmine. Väga õpetlik punkt oli meditsiin.

Lapsed jäid väga rahule ja soovivad ka järgmisel aastal jällegi matkamängu.
Esimene koht läks Kurtna võistkonnale, teine koht Kajamaa koolile ja kolmas jällegi Kurtnale. Õpetajad olid väga tublid. Punkti arvestuses nad tegelikult võitsid aga neile me eraldi kohta välja ei andnud vaid soovisime, et ka nemad saaks osaleda ja oma teadmised ja oskused proovile panna.
Punkti kohtunikud olid suuremalt jaolt Kurtna kooli vilistlased ja kaitseliitlased.
Suur aitäh neile selle eest.
Peakorraldaja oli kaitseliitlane Mauno Reinmann, tänu kellele said paika kõik punktide tegevused ja kelle vahenditega kogu mängu läbi viisime.
Hiiglama suured tänud meie sponsorile Militaarseiklus.ee, kes pani välja peaauhinna 1,5 tundi airsofti lahinguid sisehallis. Eriauhinna parima koostöö eest pani välja Kaitseliidu Harju maleva Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Kurtna rühmajuhtPiret Ringvee ja Turba noortejuht Mauno Reinmann.Auhinnaks osalemine Harju Noorte Kotkaste ja Kodutütarde suvelaagris, mida korraldavad Kaitseliidu Harju maleva Kurtna ja Turba rühmajuhid.
Suur aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele! Oli meeldejääv võistlus ja teeksime sellest meeledi Kurtna kooli traditsiooni.