Kevadlaager väiksemale vanuseastmele

19.-20.03.2015 toimus Keilas Noorte Kotkaste ja Kodutütarde väiksema vanuserühma Kevadlaager. Kohal oli 22 noort. 7 noort Keila rühmast. 3 noort Turba rühmast ja 12 noort Kurtna rühmast. Laagri korraldajateks ja läbiviijateks olid Kurtna rühma suured Noored Kotkad ja Kodutütred.

Õpitubades õpiti esimesel päeval esmaabi, maskeerimist ja varustuse pakkimist, sõlmesid ja topograafiat. Noored valmistasid ette koos oma juhendajaga ka isetegvuskavad. Teemaks oli noorte enda valikul laagriülemate Pireti ja Mauno sünnipäev. See on uskumatu kui loovad võivad olla noored. Kavad olid väga südantliigutavad ja lahedad. Õhtu lõppes filmi vaatamisega.
Järgmisel päeval said noored oma eelmisel päeval õpitud teadmisi praktiliselt proovile panna orienteerumisrajal. Lisaks korraldati mitmeid toredaid mänge vabas õhus. Lõpetuseks said noored sõita ka suure sõjaväeauto kastis, mis oli suur elamus omaette.
Väga suur osa noortest oli laagris esimest korda ja kui lõpetamisel küsisime, kes tuleks veel meiega laagrisse, siis vastus oli ühene “MINA”. Juba oodatakse järgmist laagrit.
Toitlustuse eest vastutas lapsevanem Küllike Kaljurand, kes osutus ka laste lemmikuks sest toit oli ülimaitsev ja ära ei olnud vaja visata peaaegu midagi. Ja et meil oleks teile jagada ka toredaid pilte siis selle eest oleme suure tänu võlgu Kaimo Tammele
Suured tänud Kurtna noored: Merilin Kurn, Herman Pihlak, Ragnar Tamme, Aleksandra Azarova, Cristel Veber, Jonatan Vallimäe ja Kaitseliidu noorliige Cristo Veber. Samuti suur tänu Robin Trutinile.

Piret Ringvee