Kevadlaager vanemale vanuseastmele

20.-22.03.2015 Sai hoo sisse Humala harjutusväljakul ka vanemate Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Kevadlaager. Kohal oli 2 noort Turba rühmast, 6 noort Haiba rühmast ja 16 noort Kurtna rühmast.

Tegemist oli riigikaitse suunalise laagriga. Läbiviijad olid KL Harju maleva kaitseliitlased.
Noored õppisid esimesel päeval valmistama omale süüa katelokidega, jaotelgi püstitamist, ahju kütmist ja õhtu lõppes hilistel tundidel luureülesandega. Koostasid ahju kütmise graafiku. järgmine hommik algas varakult sest kella kaheksaks pidi olema esitatud eelmisel ööl tehtud luureraport. Sellele järgnes hommikvõimlemine, isiklik hügieen ja omale hommikusöögi valmistamine.
Päev oli tegus. Osaleti mitmetes erinevates tundides. Jao liikumine, meditsiin, topograafia, maskeerimine jne. Kui kõik see selge siis hakati jagudega osalema airsofti lahingutes vastutegevuse vastu.
Ilm oli külm ja väga tugeva läbilõikava tuulega aga noored ei kurtnud ja osalesid väga aktiivselt kõiges. Hilisel õhtutunnil sõime sünnipäeva torti ja tegime lõket.
Kui noored olid juba magama jäänud siis korraldati neile ka ööhäire, mille käigus oli röövitud kamba laiguliste poolt üks jaoülem, kes oli vaja päästa ja röövijad kinni võtta. Ülesanne sooritati kiirelt ja hästi..
viimane hommik algas nagu ikka. Lisaks oli veel ka üleelamisõpe ja veel airsofti lahinguid.
Laagriplats sai kiirelt korda ja asjad auto peale. Sõit koju võis alata.
Suured tänud Kaitseliitlastele Janno Tobi, Mark Hunt, Mihkel Pari, Rain Alev, Robin Trutin ja Kristjan tänu kellele sai noortele osaks huvitavad õpitoad ja vastutegevus lahingutes. Meditsiini eest vastutas Marite Rõõm ja et meil oleks teile näidata pilte ja videosid siis suur tänu Kaimo Tammele, kes hoolitses ka selle eest, et kogu varustus jõuaks laagriplatsi ja sealt ka tagasi.
Oli tore ja väga õpetlik laager. Noored said hästi aru mis tähendab kui varustuses on kirjas ilmastikule vastavad riided. Oli väga külm ja kellel ei olnud piisavalt soojasid riideid ja kindaid siis kannatas natuke ka külma. Hoolitsesime selle eest, et kõik lapsed kel miski puudu said siiski omale midagi sooja selga ja kindad kätte.
Piret Ringvee