Kurtna Kooli õpilased võistlesid Tallinna Tehnikaülikoolis

Kurtna Kooli õpilased Rain Alev (9. kl), Raimond Ojassalu (9.kl), Mark Hunt (8.kl) ja Georg Kaseorg (8.kl) osalesid 24 ja 25. novembril Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud tudengite insenerivõistlusel, mida korraldab aktiivsete tehnikatudengite organisatsioon BEST-Estonia.

Ülesandeks oli etteantud vahenditest (puit, mööblitükid, rattakumm, pakkekumm, kruvid, vedru jne – õpilaste käes on ülesandeleht, sealt saab täpsema info) laskeseadeldis, mis laseb traadist rõngaid kaldseinale asetatud naelte otsa. Noored said inspiratsiooni katapuldist ning ehitasid vedru jõul vinnastatava seadeldise, mis rõngaid aukartustäratavale kaugusele lennutas. Masinale pandi nimeks „Vana hea vana Rooma“. Masin on kõigile vaatamiseks väljas õp. Priidu klassis.
Ülejäänud võistlustel osalejad olid erinevate teaduskondade parimad meeskonnad kokku 8 tk, kes olid kvalifitseerunud eelvoorus. Lisaks võistlejatele osales ka STAR meeskond kuhu kuulusid muuhulgas ka Peeter Võsa ja Emil Rutiku ning mõned Tallinna Tehnikaülikooli vilistlased. Meie õpilased osalesid finaalis konkursiväliselt ning katsusid jõudu STAR meeskonnaga, saabusid võistlusele veidi hiljem ning ehitasid (väidetavalt meie noorte järgi) samuti katapuldilaadse masina, mille nimeks oli „Koduperenaiste Meeleheide“. Duell oli põnev ja tasavägine, kuid kuidas noortel täpselt läks saab näha 26. novembri kella 19:00 TV3’e uudistes.
Rohkem informatsiooni toimunud ürituse kohta leiad: http://insener.best.ee, kuhu peaksid õige pea ka kvaliteetsed fotod ilmuma.