Tagasi kooli!

Kurtna kool osales projektis „Tagasi kooli“, mis on Vabariigi Presidendi ja sihtasutuse Noored Kooli algatus ning kannab eesmärki tugevdada Eesti koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd,  aidates kaasa Eesti hariduselu edendamisele ja avaldades tunnustust õpetaja elukutsele.

18.-22. oktoobril toimunud Tagasi kooli nädal oli Kurtna koolis põnev, tekitades õpilastes ootusärevust, sest külas käisid väga mitmekülgsed ja erudeeritud inimesed Hannes Võrno, Hele Kõrve ja Aleksei Turovski, kes  jagasid õpilastega oma elu- ja töökogemusi.

Hannes Võrno tunni teemaks oli „Isiksuseks saamine“. Meelde jäi tema kohati ootamatu  otsekohesus ning originaalne lähenemisviis noortele ja nende probleemidele. Tund, milles osalesid 7.-9. klassi õpilased, oli väga mõjuv. Tõenäoliselt pani nii mõnegi noore elu üle tõsisemalt mõtlema.

Hele Kõrve avas näitleja elu telgitaguseid. Elevust tekitasid algselt võimatuna tunduvad kõneharjutused, mida kõik koos, keel sõlmes, tunni algul soojenduseks püüdlikult teha proovisime. Ja kui hästi tulid välja grupietüüdid – koolikell, Edgar Savisaar, valgusfoor jm.!

Aleksei Turovski tutvustas eriti ilmekalt ning kaasakiskuvalt meile pigem vastikust ja ebameeldivust tekitavate viiruste ja bakterite imelist maailma. Oma juttu ilmestas tuntud zooloog kohapeal sündinud illustratsioonidega.

Kõigi külaliste suust jäi kajama sõnum: õppige noored, sest kunagi ei tea, kus mingit tarkust vaja läheb!

Jutu autorid õpetaja Merle H. ja õpetaja Terje. Fotod tegi õpetaja Taimi.