Vabariigi aastapäev lasteaias

Lasteaias oleme ikka tähistanud vabariigi aastapäeva aktuse ja väikese kontserdiga. Sellel õppeaastal oli kõik natuke teisiti, kuna külla olid kutsutud Kurtna pensionäride ühenduse liikmed.

Mõte hakkas idanema juba sügisel, kui meie poole pöördus ühenduse esimees Henn Latt. Lähtusime sellest, et ei kaoks põlvkondade vaheline side ja lapsed saaksid osa vanemate elukogemusest. Lapsed koos õpetajatega valmistasid kaunid kutsed, õpiti laule ja tantse, ühiselt kaunistati saal, kaeti laud ja külalised võisidki tulla.
Kontsert sai kena ja südamlik. Suur tänu Evele, kes lastele tantsud õpetas, Triinu-Liisile ja Taimile laulude eest ja muidugi lastele, kes kenasti esinesid ja pika peo vapralt vastu pidasid.
Üllatusena oli meil näitamiseks ka video, kus lastelt ja õpetajatelt küsiti nende arvamust selliste asjade kohta, nagu „mis on kodu, kodumaa ja kes on vana inimene”. Vastused olid üllatavad ja ka traditsioonilised. Kuna pidu sai pikk, siis päris lõpuni vaadata ei jõudnudki. Kindlasti koguneme kord ja vaatame seda filmi veelkord koos lastega.
Lõpusõnad olid soojad ja kõlama jäi mõte, et kohtume veel ja siis juba võiksid mõtte pakkujad olla meie külalised. Pidu lõppes ühise tantsumänguga „Mu isamaa armas” ja kringlisöömisega.