Vastlapäev lasteaias

Vastlapäev on olnud alati lastele üks tore ja oodatud päev. Nii oli ka seekord. Hommikul tulid kõik lapsed rõõmsalt kelkudega lasteaeda.

Kellel kelku ei olnud, võttis kaasa suusad või liulaua. Koolistaadionil asuva mäe peale koguneti kahe rühma kaupa, et seal koos meelde tuletada, mis päev see vastlapäev on ning mida sellel päeval on kombeks teha. Laste kilkeid oli kogu koolihoov täis. Kelgutati niisama ning võeti mõõtu ka pikema liu sooritamises. Sõimelapsi vaadates pani imestama, kuidas nad küll jõudsid pea endasuurust kelku järjepidevalt mäest üles tirida. Peale kelgutamist ootas lapsi rühmas traditsiooniline vastlatoit – hernesupp ja vastlakukkel.

Õpetaja Merje