Pikapäevarühm

Kurtna Kooli direktori 28. detsembri 2017
käskkirjaga nr 1-3/17/13

1. Pikapäevarühma moodustamine
1.1. Pikapäevarühm võimaldab õpilasele tuge ja järelvalvet õppetööst vaba aja sisustamisel ja pedagoogilist juhendamist koduste ülesannete lahendamisel.
1.2. Pikapäevarühmas osalevad 1.- 3. klassi õpilased. Need, kes ei osale huviringides ega tugiõppes, kuid näiteks õpilasliini sõidugraafiku tõttu või muul põhjusel on sunnitud koolis viibima, arvatakse automaatselt pikapäevarühma õpilaste nimekirja.
1.3. Pikapäevarühmas osalemise erisustest teavitab lapsevanem kirjalikult.
1.4. Õpilase võib suunata pikapäevarühma tähtajaliselt mõjutusmeetmena.
1.6. Kooli direktor kinnitab pikapäevarühma nimekirja üheks õppeaastaks käskkirjaga.
1.7. Õppeaasta kestel arvatakse õpilane pikapäevarühmast välja lapsevanema (eestkostja) teatise alusel või mõjutusmeetmena määratud tähtaja möödumisel.

2. Pikapäevarühma töökorraldus
2.1. Pikapäevarühma õpetaja planeerib pikapäevarühma töö kuude kaupa ja tagab pikapäevarühma päevakava täitmise. Pikapäevarühma kasvatustöö arvestust peab õpetaja.
2.2. Pikapäevarühma töö planeerimisel ja korraldamisel juhindub õpetaja kooli õppe- ja kasvatustegevuse üldistest eesmärkidest, pikapäevarühma õpilaste vanuselistest ja individuaalsetest iseärasustest, nende kodustest tingimustest ning lastevanemate (eestkostjate) ja õpilaste põhjendatud soovidest, samuti transpordivõimalustest.
2.3. Pikapäevarühma õpilased võivad pikapäevarühmast lahkuda õpetaja teadmisel ja loal, kui on eelnev kokkulepe lapsevanemaga (eestkostjaga).

3. Pikapäevarühma päevakava
12.30 – 13.30 puhkus ja tegevused vabas õhus