Meremõisa

Lõpuväljasõit ja piknik Meremõisas

KIK projekt lasteaias

Kurtna Kooli lasteaialaste veemaailma avastamine

 

Lõpuväljasõit ja piknik Meremõisas

Lasteaia veemaailma avastamine sai meeldejääva lõpu 23. mail toimunud väljasõidul mere äärde – Meremõisa. Seekord osalesid kõik rühmad. Ilm osutus maikuu kohta imeliseks, sooja oli 27 kraadi ja kohati rohkemgi, tuulevaikne. Meri oli vaikne ja rahulik. Vesi alles külm, kuid see ei seganud liivalosside ehitamist, rannaliival peesitamist ja jalgupidi veidi vees solistamist. Kellel kõht tühjaks läks, see nosis kaasavõetud piknikukotist head paremat. Kõik olid rõõmsad, lapsed toimetasid, õpetajad aitasid kaasa liivalosside ehitamisel ja nautisid kaunist ilma. Paar-kolm tundi möödusid linnulennul.

Hiljem, analüüsides väljasõitu, tulime järeldusele, et otsus lihtsalt ilma ja merd nautida, oli ainuõige. Hea, et Eesti asub mere ääres ja hea, et meil avanes selline võimalus terve lasteaiaga selline vahva väljasõit korraldada.

Terve õppeaasta väldanud KIK projekt lasteaias on andnud lastele palju uusi teadmisi veest ja veekogudest, on õpetanud lapsi rohkem ja süvenenumalt vaatlema ja seoseid märkama. Ja kohe kindlasti oleme  projekti tegemiste käigus veel rohkem kokku hoidma hakanud.

Vaadake pilte väljasõidust galeriis!

 

Kaire Oks

La õppealajuhataja

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus