KüberPuuring

5. detsembril toimus KüberPuuring, mis on 7.-12. klasside ja kutsekoolide kuni 19-aastastele küberkaitsest huvituvatele õpilastele suunatud võistlus (lisainfo https://sites.google.com/view/kyberolympia/2023/kyberpuuring).

Kurtna Koolist osalesid võistlusel nii poiste kui tüdrukute võistkonnad.

🏆 Neidude võistkond koosseisus Heili Deklau, Hanna Soots ja Lauren Kadak võitis üleriiklikul hindamisel põhikooli neidude seas II koha.

Üks osa auhinnast oli külastus Tallinnas asuvasse CGI ettevõttesse. 2. veebruaril võtsidki 18 informaatika aines silmapaistvat õpilast oodatud külastuse ette.

Külaskäik oli õpetlik ning õpilased väga nautisid seda. Meile tutvustati küberturvalisuse mängu, mis on Eesti laste seas väga populaarne ning pakkus huvi ka vanematele õpilastele. Lisaks tutvustati ettevõtet. Kontoris küll palju inimesi ei olnud, kuid saime sellevõrra rohkem majas ringi uurida. Kontoris on olemas kõik mugavused ning võimalus saada massaaži. Igal tiimil on enda ala, kus tööd tehakse ning kord kuus tulevadkõik kontorisse kohale ühislõunale. Saime ka teada, et tegemist on ülemaailmse ettevõttega, mille välismaa kontorites töötab umbes 80 000 inimest.

Tekst: õp. Gerli ja Karolin Laater. Fotod: õp. Merje ja Heike Eleri Määrits.