Kooli sünnipäev ja 1. advent lasteaias

Sellel aastal otsustasid õpetajad jõuluaja alguse puhul lapsi üllatada omaloomingulise näidendiga. Tegelasteks olid putukad-sitikad – kõik pärit rühmanimedest. Neid ühendas ühine mure – külm, mis magada ei lase ja mingi tundmatu valge asi maas, mis „haiget“ tegi. Üheskoos otsiti sooja, kuni kohtuti päkapikuga. Tema abil saadi asjale selgitusi ja ka soojad riided selga. Direktoriga koos lauldi lasteaia sünnipäevaks üks sünnipäevalaul ja peo lõpetas ühine maiustamine jäätisega, mis ka natuke lund meenutas, kuid maitses oluliselt paremini.

Kaunist advendiaega ja palju õnne, Kurtna Kool!

Kooli sünnipäev!

Täna, 28.11 tähistas Kurtna Kool oma sünnipäeva. Selle puhul toimus hommikuringi asemel väike aktus, kus algklassid laulsid koolile sünnipäeva tähistamiseks laule. Jagati ka staažimärke meie kallitele õpetajatele, kes on õpilasi juba vähemalt 10 aastat õpetanud.

Palju õnne, Kurtna Kool!

Kooli sünnipäeva kajastas meediaring. Tekst ja fotod: Olivia Older.

Inglise keele päev

Reedel, 18. novembril toimus Kurtna Koolis inglise keele päev. Tundides tehti etteütlust ja Spelling Bee’d, et selgitada välja parimad. Spelling Bee’l toimus ka klassidevaheline võistlus. Esikolmikusse jäid Liilia (7. klass), Kertu (8. klass) ja Henry (9. klass). Võistluse võitis Kertu.
Lõunasöögiks oli meil Fish and Chips, mis on populaarne roog Suurbritannias.
Minu meelest oli väga huvitav päev!

Inglise keele päeva vahendas meediaring. Tekst ja fotod: Heike Eleri Määrits.

Vene keele päev

Neljapäeval (17.11) toimus Kurtna Koolis vene keele päev. Kooli seinu kaunistasid vene keele teemalised plakatid, vene keele tundides tehti etteütluseid ning muid keelega seotud tegevusi. Lõunasöögil pakuti magustoiduks barankasid. Möödus üks tore päev!

Vene keele päeva kajastas meediaring. Tekst ja fotod: Anni Leen Järvik.

Võõrkeelte nädal

Sel nädalal tähistati koolis võõrkeelte nädalat, millest esimesed kolm päeva olid pühendatud Jaapanile. Oktoobris Jaapanis õpilasvahetusel käinud Carolina, Gerda ja Laura ning teised Jaapani klubi liikmed sisustasid koolis vahetunde ja tunde erinevate Jaapani-teemaliste tegevustega. Näiteks said kõik kuulata tüdrukute ettekannet Jaapanis kogetu kohta, soovijatel oli võimalus osa võtta traditsioonilisest teetseremooniast ning riisiterade tõstmise võistlusest, vaadata vahetunnis animet, kuulata Jaapani muusikat, võtta osa stiilipäevast ning tutvuda teemakohaste plakatitega aatriumis. Lisaks käisid Gerda ja Carolina esimese kooliastme kehalise kasvatuse tundides meditatsiooniharjutusi tegemas.

Oli hea meel näha, et õpilased tundisid erinevate tegevuste vastu suurt huvi ning Jaapanis käinud õpilased said oma teadmisi ja kogemusi teistega jagada.

Isadepäev

10. novembri õhtul toimus Kurtna Koolis isadepäeva üritus. Tegevusi jätkus kõigile ja sai palju lõbusaid asju teha. Kohvikust sai ka erinevaid maitsvaid suupisteid proovida.

Aitäh kõikidele, kes kohvikusse panustasid – tänu teile kogunes kooli mesilale kokku 418 €.

Isadepäeval registreerunute vahel  loositi välja 8 purki Kurtna Kooli mett. Võitjate nimed on avaldatud Kurtna Kooli Stuudiumis ja Eliisis.

Isadepäeva üritust vahendas meediaring. Tekst: Katre Laidla ja Angelika Tulva. Fotod: Katre Laidla, Angelika Tulva ja õp Merje.

Mardipäeva stiilipäev

10. novembril toimus koolis mardipäeva stiilipäev ja selle raames ka ülekooliline Kahoot. Näha oli väga palju erinevaid ja huvitavaid kostüüme.
Stiilipäeva vahendas meediaring. Fotod: Angelika Tulva, Katre Laidla, Olivia Older. Tekst: Angelika Tulva.

Kooli kogu perega

Kurtna Kool alustab koolitussarjaga “Kooli kogu perega”, mis on mõeldud järgmisel sügisel kooliteed alustavatele lastele ja nende vanematele. Kokku saadakse viiel korral, esimene kogunemine on mõeldud ainult lastevanematele. Järgmised neli kohtumist toimuvad laupäeviti ja koos lastega – lastega tegeleb õpetaja, vanematele pakutakse lühikoolitusi erinevate inimeste poolt.

Esimene kohtumine toimub kolmapäeval, 16. novembril kell 18.00. Esinevad logopeed Merike Vahtre ja 1. kl õpetajad Mari-Liis Saarmäe ja Ülle Allik.

Kurtna tee 50, Kurtna 75518, Saku vald

(+372) 6 719 230, kurtnakool@sakuvald.ee

Haldusjärelevalvet õppeasutuse õppe- ja kasvatustegevuse õiguspärasuse üle teostab Haridus- ja Teadusministeerium,
Munga 18, Tartu 50088, telefon 735 0222, e-post: hm@hm.ee