Eelmisel esmaspäeval, 15. mail tähistati koolis emadepäeva toreda kontserdiga.
Kontsertil esinesid nii lauljad, tantsijad kui ka pillimängijad, lisaks sai näha huvitavat akrobaatikakava, lõbusaid vahesketše ning spetsiaalselt emadele loodud räpilugu. Enne kontserti said emad ja lapsed töötubades erinevaid asju meisterdada.
Oli väga tore ja meeldejääv õhtu.
Üritust vahendas meediaring. Tekst: Angelika Tulva. Fotod: Carolina Alev.

Lasteaia kevadpidu

Kevad on saabunud!
Neljapäeval, 04.05 toimus lasteaia kevadine “putukapidu”. Peol olid kohal lepatriinud, mesilased, õnnetriinud, liblikad, sipelgad, jaaniussid ja maipõrnikad. Esinesid kõik lasteaia rühmad toreda laulu või kena tantsuga.
Nii lapsed kui ka õpetajad olid esinemiste ja kostüümidega väga palju vaeva näinud ning publik nautis iga etteastet.
Aitäh ilusa kevadise peo eest!
Üritust vahendas meediaring. Tekst ja fotod: Katre Laidla

Mõttemeistri mälumäng

Eile osalesid meie kooli õpilased Mõttemeistri mälumängul Saue koolis. Kurtnat esindasid Lenna Ilves, Olivia Older ja Jarko Maasel 9. klassist ning Mattias Hõrak 8. klassist.
Küsimused olid huvitavad ja rasked, kuid tänu neile on meie tublide õpilaste silmaring nüüd veelgi laiem.

Aitäh huvitava võistluse eest, Saue kool!
Üritust vahendas meediaring. Tekst: Olivia Older.

Kooli kogu perega

Viimane kogunemine koolitussarjast “Kooli kogu perega” toimub laupäeval, 22. aprillil kell 11.00 – 13.00 Kurtna Koolis. Oodatud on järgmisel sügisel kooliteed alustavad lapsed oma vanematega. Lastega tegeleb klassiõpetaja Astrid Kõva, lastevanematele esinevad õppealajuhataja Terje Alev ja direktor Kristjan Saar.  

Palume lastel kaasa võtta kirjutustarbed ja vahetusjalatsid.

Meediaringi õpilased külas Äripäeva toimetuses

Täna käisid kooli meediaringi õpilased külas Äripäeva toimetuses.

Tutvuti nii hoone ajalooga kui ka täna antud hoones tegutseva Äripäeva tegemistega. Näiteks kuulsime, et kui antud hoonet vineeri tootmiseks kasutati, valmis iga 5 minuti järel üks tool ning iga 4,5 tunni järel üks voodi.

Äripäeva kohta saime aga teada, et tegemist ei olegi päris Eesti väljaandega, vaid see kuulub Rootsi firmale Dagens Industri ning Eestis alustati oma väljaandega, sest see oli tolle aja kohta üsna odav. Samuti tuli üllatusena, et väga populaarsed ajakirjad Imeline Ajalugu ja Imeline Teadus pannakse kokku hoopiski Taanist saabuva materjali põhjal. Huvitav oli veel, et kõikidele koosolekuruumidele on nimed antud tuntud Eesti ettevõtjate järgi ning asutusesiseselt tähistatakse erinevaid saavutusi üsna suurelt.

Õpilased jäid külaskäiguga väga rahule. Eriti meeldis toimetuse telgitaguste kohta ülevaate saamine, raadiosaate salvestamine, heli summutav ruum, rahunemistuba ning mugav sisustus.

Aitäh, Äripäev ja Keit, et meediast huvituvaid õpilasi võõrustasite!

Taiwani vahetusõpilaste külaskäik

5.-14. aprillini käisid Kurtna Koolis külas 10 Taiwani vahetusõpilast ja 3 juhendajat.

Külalised võtsid osa koolitundidest ning erinevatest huviringidest – näiteks vooliti koos savi, tantsiti rahvatantsu, tähistati lihavõtteid ning õpiti lisaks muule ka eesti keelt ja kultuuri. Samuti külastati Vabaõhumuuseumit, Saku Vallavalitsust, Saku Gümnaasiumit, Kiisa Noortekeskust ning Kurtna talle.

Õpilasi majutavad pered viisid noored aga rabamatkale, lauluväljakule lumesõda mängima, Teletorni ning muudele ühistele väljasõitudele. Koos mängiti ka lauamänge, pandi kokku legosid, värviti ja otsiti mune, tähistati sünnipäevi ja palju muud põnevat. Ka juhendajad said Eesti erinevaid paiku näha, külastades lisaks teistele kohtadele ka Haapsalut, Paldiskit, Teletorni ja lauluväljakut.

Nii õpilased kui juhendajad jäid oma reisiga väga rahule ning kohalikke peresid kutsuti lahkesti Taiwani külla.

Aitäh kõikidele peredele, õpetajatele ning õpilastele, kes antud projekti panustasid ja aitasid külaliste Eestis veedetud aega meeldejäävaks muuta.

Nüüd ei jää muud üle, kui oodata meie õpilaste vastureisi Taiwani.

3. aprillist muutuvad osaliselt avalike liinide väljumisajad

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus teatab, et esmaspäevast muutuvad väljumisajad seoses liinide läbimise aja pikendamisega.

Busside 113 ja 113A väljumiste muutus puudutab õpilasliine. 3. aprillist kehtima hakkavad liinide 113, 113A. Muudetud sõiduplaanid on nähtavad SIIN

113
Liinile on lisatud uus bussipeatus Sillaku
113 06:35 pikendatud peatuseni Saku Gümnaasium
113 07:40 uus algpeatus Saku Gümnaasium

113A
113A 13:50 lisatud peatus Uusmäe
113A 06:40 pikendatud peatuseni Saku Gümnaasium
113A 07:35 uus algpeatus Saku Gümnaasium

Kurtna tee 50, Kurtna 75518, Saku vald

(+372) 6 719 230, kurtnakool@sakuvald.ee

Haldusjärelevalvet õppeasutuse õppe- ja kasvatustegevuse õiguspärasuse üle teostab Haridus- ja Teadusministeerium,
Munga 18, Tartu 50088, telefon 735 0222, e-post: hm@hm.ee