Äge Küberpäev

17. mail said Kurtna Kooli tublimad küber-nuputajad osaleda TalTechi üritusel Äge Küberpäev 2024. Päevaplaanis olid nii edasõppimisvõimaluste arutelu, CTF võitlus, paneeldiskusioon, robotite võiduajamine kui ka IT kolledži sünnipäeva tähistamine.

Lasteaed pidas kevadpidu!

8. mail kogunes kogu lasteaiapere kooli aatriumisse pidama kevadpidu, mis seekord oli kantud aastateemast “Iseseisvalt suureks”.

Pidu juhtisid ja peol esinesid lapsed, isegi orkestri dirigent oli laste seast. Õpetajad olid vajadusel vaid toetajateks ja veidike suunajateks.

Peol oli kõike – laulu, tantsu, pillimängu, nalja, naeru ja seebimulle. Oli meeldejääv pidu, mida on hiljemgi tore meenutada.

Emadepäev

Neljapäeval, 9. mail tähistati koolis emadepäeva piduliku kontsertiga.

Emade ja vanaemade ette astusid õpilased erinevatest klassidest. Etteasted olid väga värvikad – tantsiti ja lauldi.

Aitäh õpetajatele, kes lastele sellise imelise võimaluse andsid ning suur aitäh emadele ja vanaemadele, kes esinejatele innukalt kaasa elasid!

Üritust vahendas meediaring. Tekst ja fotod: Katre Laidla.

Kurtna Kooli 6. – 9. klassi õpilast käisid 30. aprillil 2024. a Sagadi looduskoolis ja Rakvere Riigigümnaasiumis õppekäigul. Tegemist on traditsioonilise mesinduse reisiga, kus õpilased saavad õietolmust proove valmistada ja mikroskoobi all neid uurida.

Õp Katrin ja õp Astrid käisid Erasmus+ õpirändel Slovakkia mesindusega tutvumas. Külastati erinevaid mesinikke, mesinduskeskusi ja mesinduskoole. Õpetajad said palju uut ja põnevat infot nii külastuskohtades kui ka bussis reisikaaslastelt. Aitäh!

KURTNA KULDKALA 2024

18. aprillil toimus Kurtna lasteaia ujumisvõistlus KURTNA KULDKALA 2024. Võistlusest võtsid osa lasteaia ligi 30 osavamat ja kiiremat ujujat. Võisteldi neljal erineval alal: rinnuli 8 m, selili 8 m,  rinnuli 16 m ja selili hõljumine. Kõik osalejad teenisid auga välja tubli osaleja medali, diplomi, väikese mängukala ja kosutuseks pirni. Täname Saku Õlletehast, kes pani igale osalejale välja maitsevee pudeli.

Tulemused:
8 m rinnuli
kiireimad poisid: Sven Markus (aeg 8:02), Sander (9:59), Aleksander Gregor (10:50)
kiireimad tüdrukud: Tuuli (8:40), Aliis H. (10:36), Emili (11:10).

16 m rinnuli (2 otsa, ümber pööramine jalgu maha panemata)
kiireimad poisid: Albert (19:52), Ott (20:73), Johann (23:83)
kiireimad tüdrukud Aliis A. (16:08), Loore (16:74).

8 m selili
kiireimad poisid Albert (10:05), Braiden (10:30), Kris Lenni (10:92)
kiireimad tüdrukud Aliis A. (9:24), Loore (12:32), Aliis H. (12:67).

Selili hõljumine – kes suudab kauem vee peal hõljuda
poiste arvestuses võitja: Rasmus (2 min 29 sek)
tüdrukute arvestuses võitja: Aliis A. (30+ min, pärast poolt tundi selili hõljumist veendi võistlejat katkestama, sest võit oli juba ammu käes).

Kõik ujujad olid väga vaprad, keegi ei katkestanud, kõik said väga tublisti hakkama ja andsid endast parima! Suur kiitus kõigile osalejatele – olete tõelised kuldkalakesed!

Kooli kogu perega

Viimane koolituspäev sarjas “Kooli kogu perega” toimub laupäeval, 20. aprillil kell 11.00 – 13.00.

Koolitussari on mõeldud järgmisel sügisel kooliteed alustavatele lastele ja nende vanematele. Lastega tegeleb klassiõpetaja Maie Härmann, lastevanematele esinevad direktor Kristjan Saar ja õppealajuhataja Terje Alev.

Lastel palume kaasa võtta vahetusjalatsid ja kirjatarbed.

Kurtna tee 50, Kurtna 75518, Saku vald

(+372) 6 719 230, kurtnakool@sakuvald.ee

Haldusjärelevalvet õppeasutuse õppe- ja kasvatustegevuse õiguspärasuse üle teostab Haridus- ja Teadusministeerium,
Munga 18, Tartu 50088, telefon 735 0222, e-post: hm@hm.ee